Duyuru

ERC 2018 Synergy Grant çağrısı başvurulara açıldı

ERC Synergy Grant 2018 Çağrısı 250 milyon €’luk bir bütçe ile 3 Ağustos 2017 tarihinde yayımlandı. Çağrı kapsamında 30 projenin desteklenmesi hedefleniyor. Çağrının son başvuru tarihi 14 Kasım 2017.

Synergy Grant ile en az iki en fazla dört araştırmacının bir araya gelerek ve tamamlayıcı vasıflarını, bilgilerini ve kaynaklarını kullanarak iddialı bilimsel sorunlara çözüm bulabilmeleri amaçlanır. Sosyal bilimler dâhil tüm araştırma konularından başvurular alınmakta. Synergy Grant’e başvuru yapan araştırmacıların tamamlayıcı vasıflarını, aralarındaki sinerjiyi ve bir araştırmacının tek başına başaramayacağı fakat beraber başarılabilecek çığır açıcı buluşlarını ayrıntılı bir şekilde açıklamaları beklenmekte.

Projelerin süresi maksimum 6 yıl olup, proje başına öngörülen bütçe 10 Milyon Avro’ya kadar çıkmakta. Bazı özel durumlarda (Avrupa Araştırma Alanı dışından Avrupa’ya/Türkiye’ye gelmek, büyük ekipman alımı, büyük araştırma altyapılarına erişim) bu miktar 14 Milyon Avro’ya kadar çıkabiliyor.

 

Notlar:

2018 Çalışma Programı’nda 2018 Synergy Grant çağrısına başvuru yapacak araştırmacılara anılan yıl için bir kısıtlama getirilmezken, gelecek sene (2019) yeniden başvuru yapabilme kurallarında uygulanması düşünülen politika açıklanmıştır. ERC-2018-SyG çağrısına başvuru yapıp ilk aşamadan C puanı almış bir projeyi sunan araştırmacılar 2019 yılında StG, CoG ve AdG dahil olmak üzere hiçbir ERC çağrısına, 2020 yılında ise SyG çağrısına başvuru yapamayacaklardır. Bunun dışında ERC-2018-SyG çağrısına başvuru yapıp ilk ya da ikinci aşamadan B puanı almış bir projeyi sunan araştırmacılar 2019 yılında SyG çağrısına başvuru yapamayacaklardır.

ERC’nin ilgili resmî sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin ERC çağrılarındaki henüz açığa çıkmamış potensiyelini artırmak amacıyla TÜBİTAK tarafından oluşturulan H2020 Destek ve Ödül Programı’ndan aşağıdaki konularda ofisimizden destek almak mümkün. 

Çağrı başvuru sayfası: Link

Önemli Dokümanlar:

ERC 2018 Yılı Çalışma Programı
Information for Applicants to the Synergy Grant 2018 Call 
Çağrı Başvuru Sayfası
Synergy Grant Değerlendirmeleri için öngörülen tarihler
Proposal Template ERC-SyG-2018

Diğer dokümanlar:

Rules for Submission and Evaluation
Guide for Peer Reviewers
Horizon 2020 Annotated Model Grant Agreement
Horizon 2020 Online Manual (Submit A Proposal)
Participant Portal IT Manual
Horizon 2020 ERC Model Grant Agreement (Mono-Beneficiary)
Horizon 2020 ERC Model Grant Agreement (Multi-Beneficiary)

 

Yatay konular

Guidelines on Open Access to Scientific Publications and Research Data
Guidelines on Data ManagementCopyright © BAUM 2015