Duyuru

TÜBİTAK - MHESR (Tunus) İkili İşbirliği Çağrısı Açıldı 2540-TÜBİTAK ve Slovak Bilimler Akademisi (SAS) İkili İşbirliği Programı 2019 Çağrısı Açıldı MANUNET 2019 Çağrı İlanı Ufuk2020 Yakıt Pilleri ve Hidrojen 2019 Yılı Çağrısı Açıldı Nörodejeneratif Hastalıklar için Kişiselleştirilmiş Tıp Araştırmaları Uluslararası Ortak Çağrısı Açıldı! 1.EJP RD Avrupa Ortak Programı Uluslararası Nâdir Hastalıklar Araştırmaları Ortak Çağrısı Açılıyor! Shift2Rail Ortak Girişimi 2019 Yılı Çağrısı Bilgi Günü Etkinliği 2019 Küresel Girişimcilik Zirvesi (Global Entrepreneurship Summit-GES 2019) ERC 2018 Synergy Grant çağrısı başvurulara açıldı Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Murat ŞAHİN, İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi Eğitim ve Kapasite Geliştirme Toplantısına katılmıştır. Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi faaliyetlerine başladı! Ahi Evran Üniversitesi Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi Teknik Gezi.. ERA-MIN-2 ERA-NET Cofund Projesi Kapsamında Açılacak Çağrı MARIE CURIE Bireysel Araştırma Bursları 2018 Yılı Çağrıları Açıldı TÜBİTAK 1003 Programı 2018 Yılı Çağrıları Hk Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Destek ve Önlem Paketi Katip Çelebi- Newton Fonu Sanayi-Akademi Ortaklığı Programı Çağrısı Açıldı! Sanayi Yenilik Ağ Mekanizması (SAYEM) 1. Faz Çağrısı Açıldı Kâtip Çelebi–Newton Fonu 2018 Yılı İkili İşbirliği Çağrısı Açıldı! Ahiler Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Fizibilite Desteği Programı İlanı

MANUNET 2019 Çağrı İlanı

MANUNET, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından Horizon 2020 Programı kapsamında desteklenen bir ERA-NET projesidir. MANUNET projesinde Türkiye’yi TÜBİTAK temsil etmektedir.

MANUNET 2019 Proje Çağrısı, 14 Ocak 2019 tarihi itibari ile açılmıştır. Ön proje başvuruları 21 Mart 2019 - Merkezi Avrupa zaman dilimine göre saat 12:00’ye kadar elektronik ortamda http://www.manunet.net adresinden alınacaktır. 

MANUNET 2019 çağrısında projeleri başarılı bulunan Türkiye'den firmalara (Türkiye’de yerleşik sermaye şirketleri), TÜBİTAK tarafından 1509 Uluslararası Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı aracılığıyla hibe (geri ödemesiz) destek verilecektir. Hibe destek oranı büyük   firmalar için %60, KOBİ’ler için %75’dir. 1509 Uygulama Esasları'nı Tübitak web sitesinden edinebilirsiniz. (http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/sanayi/uluslararasi-ortakli-destek-programlari/1509/icerik-yonetmelik-ve-esaslar)

Çağrıya ait internet sayfasından (http://www.manunet.net) çağrıyla ilgili her türlü dokümana ve detaylı bilgilere erişilebilir, proje ortağı arayabilir, ortak arayan projeleri görebilir, proje başvurusunda bulunabilirsiniz.

ÇAĞRIYA KATILAN ÜLKE ve BÖLGELER

Türkiye, Hollanda, Almanya, Basque Country – İspanya, Piedmont - İtalya, Romanya, Catalonia – İspanya,  Asturias – İspanya, Wallonia – Belçika, Navarra – İspanya, Lüksemburg, Rusya, Gelderland – Hollanda, Overijssel – Hollanda, Castilla y León – İspanya. ( En güncel liste için http://www.manunet.net web adresine bakınız.)

ÇAĞRI KONULARI

  • Bilgi tabanlı mühendislik, üretimde bilgi ve iletişim teknolojilerin kullanımı (endüstriyel robotlar, bilgisayar destekli mühendislik ve tasarım, üretim otomasyonları, vb.)
  • Kaynakların verimli kullanımı ve geri dönüşüm de dahil olmak üzere; çevre ve enerji uygulamalarına yönelik üretim teknolojileri
  • Adaptif üretim teknolojileri
  • Eklemeli üretim teknolojileri
  • Üretimde yeni malzemeler (alaşım, yağ, kaplama, tekstil, inşaat, kompozit, yalıtım, vb.)
  • Yeni üretim metotları, komponentleri ve sistemleri,
  • Üretime yönelik diğer ürün ve teknolojiler

(Daha detaylı bilgi için http://www.manunet.net web adresine bakınız.)

ÇAĞRI TAKVİMİ

14 Ocak 2019 çağrı açılış tarihi.

21 Mart 2019, 12:00 CET: Proje ön başvurularının son teslim tarihi. (1. Aşama Uluslararası başvuru)

04 Nisan 2019, 17:00 (Türkiye Saati): TEYDEB ön kayıt işlemlerinin PRODİS üzerinden tamamlanması (online), gerekli ön kayıt belgelerinin ve personel özgeçmişlerinin basılı olarak posta veya kurye ile TÜBİTAK’a gönderilmesi için son tarih. (1. Aşama Teydeb Başvurusu)

Mayıs 2019: Ön başvuru yapan kuruluşlara geri dönüş.

11 Temmuz 2019, 12:00 CET: Proje önerilerinin son teslim ve başvuru tarihi. (2. Aşama Uluslararası başvuru)

25 Temmuz 2019, 17:00 (Türkiye Saati) : Proje öneri başvurusunun Prodis üzerinden tamamlanması (online) için son tarih. (2. Aşama Teydeb Başvurusu)

Ekim-Kasım 2019: Desteklenecek projelerin seçimi.

ÇAĞRI ve MANUNET HAKKINDA BİLGİ İÇİN

http://www.manunet.net

http://www.tubitak.gov.trCopyright © BAUM 2015