Duyuru

TÜBİTAK - MHESR (Tunus) İkili İşbirliği Çağrısı Açıldı 2540-TÜBİTAK ve Slovak Bilimler Akademisi (SAS) İkili İşbirliği Programı 2019 Çağrısı Açıldı MANUNET 2019 Çağrı İlanı Ufuk2020 Yakıt Pilleri ve Hidrojen 2019 Yılı Çağrısı Açıldı Nörodejeneratif Hastalıklar için Kişiselleştirilmiş Tıp Araştırmaları Uluslararası Ortak Çağrısı Açıldı! 1.EJP RD Avrupa Ortak Programı Uluslararası Nâdir Hastalıklar Araştırmaları Ortak Çağrısı Açılıyor! Shift2Rail Ortak Girişimi 2019 Yılı Çağrısı Bilgi Günü Etkinliği 2019 Küresel Girişimcilik Zirvesi (Global Entrepreneurship Summit-GES 2019) ERC 2018 Synergy Grant çağrısı başvurulara açıldı Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Murat ŞAHİN, İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi Eğitim ve Kapasite Geliştirme Toplantısına katılmıştır. Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi faaliyetlerine başladı! Ahi Evran Üniversitesi Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi Teknik Gezi.. ERA-MIN-2 ERA-NET Cofund Projesi Kapsamında Açılacak Çağrı MARIE CURIE Bireysel Araştırma Bursları 2018 Yılı Çağrıları Açıldı TÜBİTAK 1003 Programı 2018 Yılı Çağrıları Hk Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Destek ve Önlem Paketi Katip Çelebi- Newton Fonu Sanayi-Akademi Ortaklığı Programı Çağrısı Açıldı! Sanayi Yenilik Ağ Mekanizması (SAYEM) 1. Faz Çağrısı Açıldı Kâtip Çelebi–Newton Fonu 2018 Yılı İkili İşbirliği Çağrısı Açıldı! Ahiler Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Fizibilite Desteği Programı İlanı

TÜBİTAK - MHESR (Tunus) İkili İşbirliği Çağrısı Açıldı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Tunus Yüksek Eğitim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı (MHESR) arasında mevcut İşbirliği Protokolü çerçevesinde ortak araştırma projeleri desteklenecektir.

Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türkiye'deki bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Tunus’taki araştırma kuruluşlarında çalışan araştırmacı(lar) ile "proje ortağı" olarak anlaşmaları gerekmektedir. Tek taraflı proje başvuruları kabul edilmemektedir.

Söz konusu ortak projeler aşağıdaki öncelikli tematik alanlarda desteklenecektir:

•             Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği

•             Çevre Sorunları ve Deniz Bilimleri

•             Bilgi ve İletişim Teknolojileri

•             Sağlık Bilimleri

•             Sosyal ve Beşeri Bilimler

•             Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zekâ

•             Mühendislik, Bilim ve Teknoloji

Son Başvuru Tarihi: 19 Nisan 2019

Basılı Belgelerin TÜBİTAK’a iletilmesi: 8 Mayıs 2019

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.Copyright © BAUM 2015