TÜBİTAK 2247-A Ulusal Lider Araştırmacılar Programı Başvuruları Devam Ediyor

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı 2247-A Ulusal Lider Araştırmacılar Programı başvuruları 03.07.2020 tarihi saat 17:30’a kadar devam etmektedir.

Ulusal Lider Araştırmacılar Programı kapsamında bilimin ve teknolojinin her alanında ülkemiz açısından çığır açıcı nitelikte gelişmeler sağlamaya yönelik hedefler içeren, alanında önemli boşlukları giderebilme ve araştırmacılara yeni bir bakış açısı kazandırabilme fırsatı sunan, önemli bir keşif ve/veya buluş yapma potansiyeli olan projelere ve bu projeleri gerçekleştirecek olan yurtiçindeki bilim insanlarına destek verilecektir.

Sizlerden gelen çeşitli sorular ve anlaşılmayan hususlar doğrultusunda çağrı duyurusunda bazı güncellemeler yapılarak çeşitli açıklamalara yer verilmiş olup, güncel çağrı metnine TÜBİTAK web sitesinden ulaşılabilmektedir. Aynı zamanda Sıkça Sorulan Sorular (SSS) bölümü oluşturulmuştur. Kuruma yönelttiğiniz pek çok sorunun cevabını bu alanda bulabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Program başvuru koşullarını güncellenen çağrı metni üzerinden yeniden incelemenizi önemle rica ederiz.

Ülkemiz sınırları içerisinde ikamet eden yetkin bilim insanlarının nitelikli projelerine katkı sağlamak üzere açılan bu programa başvurular https://e-bideb.tubitak.gov.tr/giris.htm adresinden yapılabilmektedir. Program hakkında detaylı bilgiye program web sayfasından ulaşılabilecektir.

Duyurular